Kiitos Kati! Kiitos omat lukijani!

Tuazophia Kesäkuu 29th, 2005

sukat katiltaOlin Katin blogin 20 000 kävijä ja hänpä päätti muistaa minua makeilla sukilla! Koko on täsmälleen oikea, kuten voitte kuvasta päätellä. Hämmästyttävää, koska vaikka ilmoitin toki hänelle jalan koon, itse joudun aina sukkia tehdessäni sovittamaan niitä sukan saajalle, jotta saisin oikean pituuden terään. Väri on tumma vihreä - havunvihreä? - ja varsien molemmin puolin pitsineuletta. Ellen väärin arvaa, kyseessä on Ullan Kuuran Kosketus -ohje. En ole koskaan aiemmin nähnyt livenä tiimalasikantapäätä ja tuohan näyttää järkevältä tavalta. Suurkiitos Katille ja väkirikasta bloggailua eteenpäinkin!

Samalla haluan kiittää myös omia kävijöitäni. Sivuillani ei ole laskuria näkyvissä, mutta statistiikoista seuraan innolla kuinka blogissani vieraillaan. Tietoja ei ole alusta asti, mutta 17.6. alkaen hittejä on jo yli 2 000 ja uniikkikävijöitäkin melkein 500. Kiitos!

One Response to “Kiitos Kati! Kiitos omat lukijani!”

  1. Kati Eon 29 Kes 2005 at 12:15

    Hmmm… En mä tosta sukkien väristä tiedä, tumma vihreä se on. :) Mutta hyvä kun sopivat ja olivat mieleen. Ja oikein arvasit!

    Kiirussa unohtui pesuohje noista sukista, mutta konepesu 40 astetta. Lankana on siis Novitan Wool, ja vielä se merinoa oleva eli vanha Wool.

Trackback URI | Comments RSS

Leave a Reply

(pakollinen)