Lankaa Aholaidasta
Tuazophia Lokakuu 6th, 2005
Ostin tänään pari kerää lankaa Aholaidasta. Kävin Kaisaniemen Aholaidassa ja siellä oli langat kyllä tosi vähissä jo. Olisin ostanut Nallea Annikan haalaria varten, mutta sitä ei ollut, joten tyydyin pariin kerään keltaista Palmaa. Martinlaakson Aholaidassa ei ilmeisesti edes ollut mitään konkurssimyyntiä, koska se oli suljettu jo.
On kuitenkin hassua, miten tuntuivat 50 prosentin alessa olevat langat kalliilta. Kai siksi, kun ei ollut mitään oikeaa syytä hankkia mitään. Palmoista maksoin yhteensä 2,65 euroa ja toisaalta olen ostanut Palmaa eurollakin, joten olihan se kallista.
Mutta minä pidän Palmasta (jonkun toisen langan kanssa neulottuna), joten varmasti tuo tulee käytettyä eikä ehkä sitten enää tunnu niin arvokkaalta.
Kuvia ei ole vieläkään, kun ei olla saatu haettua (koska Annika oli kipeä). Mutta jos nyt tulevana viikonloppuna?
- Harrastuksia , Käsityöt , Neuleet (243)