Asunto myyty!

Tuazophia Tammikuu 7th, 2008

Asunto on myyty. Tai, emme ole rahoja vielä saaneet, mutta tarjous on hyväksytty, joten eiköhän sen voi jo laskea kaupaksi.

Berliini kutsuu. Ihan varmasti emme vielä tiedä milloin. Täältä muutamme joka tapauksessa 30.1. Yritämme siihen mennessä löytää joko vakituisen asunnon tai kalustetun väliaikaisasunnon. Jos ei kumpaakaan löydy, niin keksimme sitten jonkun muut ratkaisun hetkiseksi. Tavarat menevät joka tapauksessa muutofirmalle lyhyemmäksi tai pidemmäksi ajaksi - lukuun ottamatta niitä, joita kuvittelemme tarvitsevamme väliaikana.

Nyt ei sitten muuta kuin triljoona asiaa ja pakkaamista kaiket illat!

6 Responses to “Asunto myyty!”

  1. Raisaon 07 Tam 2008 at 15:10

    Onnea päiviinne :)

  2. Kristiina Son 07 Tam 2008 at 18:01

    No just;) Siinä sulla hommaa riittää vaikka paljon oletkin jo tehnyt.
    Kun tuo asuntotilanne on vielä sanoisinko pikkasen auki, niin näen silmissäni teidät ikäänkuin Sortinsakkina, joka lähtee reissuun vailla päämäärää ja suunnitelmaa. Vaan hyvinhän nuo maailmalla pärjäävät ja kotiinkin löytävät.

  3. Arttion 10 Tam 2008 at 21:06

    Berliinissä on paljon hyviä siltoja, joiden alla voi nukkua. Kaikeksi onneksi siellä ei ole niin kylmäkään kuin Suomessa.

  4. Tezetaon 11 Tam 2008 at 15:27

    Onnea, kiva kun löytyi asunnolle ostaja! Sillan alle ei paljon tavaraa mahdu joten lähdette sitten hammasharjat taskussa? :-) Minullakin ihan jännittää teidän muuttonne!

  5. Tillinkukkaon 12 Tam 2008 at 21:05

    Keski-Euroopan leirintäalueilla yöpyneenä voin sanoa, että osa porukasta asuu alueella vuodesta toiseen..Jääkaappi (keittiö) löytyy asuntovaunun pihalta katoksen alta! Ja leirintäalueilla on ihan mukavia mökkejäkin…Osasta tosin tuli leikkimökki/bussikatos/maitolaituri mieleen..Mutta suosittelen! Sillan alta ei ole kokemusta, joten en voi suositella omakohtaisesti. Kokemusrikasta muuttomatkaa!

  6. Tuazophiaon 12 Tam 2008 at 22:34

    :D Olette hauskoja!

Trackback URI | Comments RSS

Leave a Reply

(pakollinen)